RSS وبلاگ

استپر موتور و وظیفه آن در خودرو

استپر موتور یکی از قطعه های اساسی، مربوط به سیستم موتور است. این قطعه تحت فرمان موتور خودرو است و با دستور آن عمل می کند. موتور نیز براساس اطلاعاتی که از بقیه سنسورها دریافت می کند، به استپر موتور فرمان می دهد.

انواع صدای لنت ترمز

یک لنت ترمز خوب باید در مقابل حرارت زیاد و داغ شدن مقاومت لازم را داشته باشد تا از بریده شدن ترمز جلوگیری کند و اصطحکاک کافی برای به موقع متوقف کردن خودرو را داشته باشد.

معرفی انواع لنت ترمز

به بیان ساده لنت ترمزها با ایجاد اصطحکاک در دیسک ها یا کاسه ترمز انرژی جنبشی و حرکتی که توسط چرخ ها ایجاد می شود را به انرژی حرارتی تبدیل میکند  و با پخش این انرژی در فضا شتاب منفی خودرو را می گیرد و سرعت اتومبیل را کاهش می دهد.آشنایی در رابطه با انواع لنت ترمز به ما کمک می­کند با شناخت ویژگی انواع لنت ترمز متناسب با بودجه و نوع خودروی خود  انتتخاب کارامدی داشته باشیم.

همه چیز درباره سیبک فرمان

سیبک  قطعه ای کروی شکل است که  دارای دسته ای میباشد و از طریق این دسته در محل مناسب خود قرار میگیرد این قطعه کروی از جنس فلز مقاوم ساخته می شود و در محفظه ای از جنس فولاد مقاوم قرار دارد تا در برابر اصطحکاک ها مقاومت لازم را داشته باشد. وظیفه اصلی این قطعه ایجاد حرکت روان برای چرخش چرخ‌ها حول یک محور است سیبک معمولا از یک طرف به طبق و از طرف دیگر به چرخ ها متصل هست. این قطعه اغلب در محور جلو و در سر طبق ها قرار می گیرد.

میل موجگیر چیست؟

میل موجگیر یا میله تعادل، وسیله ای است که با کمک آن ثبات خودرو هنگام حرکت سریع در پیچ های تند و یا مانورهای خطرناک تا حد زیادی حفظ می شود.

چرا باید از لوازم یدکی اصل استفاده کنیم؟ | بخش 1

هر لوازم یدکی خودرو را نمی‌توان بر روی خودرو نصب کرد؛ چرا که در صورت عدم سازگاری می‌تواند در عملکرد خودرو اختلال ایجاد کند و حتی باعث وارد شدن خسارت به دیگر قطعات شود.

دلایل خرابی جلوبندی خودرو

در این مقاله علت های خرابی جلوبندی خودرو را به طور کامل شرح می دهیم تا با دانستن این عوامل از لوازم جلوبندی خودرو خود به نحو احسن نگه داری کنید.

همه چیز درباره جلوبندی پراید | فایتون قطعه

ما در این مقاله قصد داریم روش های تشخیص سلامت سیستم جلوبندی خودرو و نحوه بررسی لوازم جلوبندی پرایدرا برایتان شرح دهیم.

معرفی لوازم جلوبندی بخش جعبه فرمان | قسمت 2

جعبه فرمان واسطه ی نیروی دست راننده و سیستم اهرم بندی خودرو است. به معنای دقیق تر، وقتی فرمان اتومبیل خود را در دست دارید، گشتاور و نیرویی که به آن وارد می آورید، از طریق جعبه فرمان به چرخ ها می رسد.

معرفی لوازم جلوبندی بخش جعبه فرمان | قسمت 1

لوازم جلوبندی بخش سیستم فرمان وظیفه اش انتقال چرخش دست راننده به چرخ‌ها است.