RSS وبلاگ

همه چیز درباره سیبک ها از نحوه تولید، انواع سیبک، وظیفه سیبک، علائم خرابی

سیبک  قطعه ای کروی شکل است که  دارای دسته ای میباشد و از طریق این دسته در محل مناسب خود قرار میگیرد این قطعه کروی از جنس فلز مقاوم ساخته می شود و در محفظه ای از جنس فولاد مقاوم قرار دارد تا در برابر اصطحکاک ها مقاومت لازم را داشته باشد. وظیفه اصلی این قطعه ایجاد حرکت روان برای چرخش چرخ‌ها حول یک محور است سیبک معمولا از یک طرف به طبق و از طرف دیگر به چرخ ها متصل هست. این قطعه اغلب در محور جلو و در سر طبق ها قرار می گیرد.

میل موجگیر چیست؟

میل موجگیر یا میله تعادل، وسیله ای است که با کمک آن ثبات خودرو هنگام حرکت سریع در پیچ های تند و یا مانورهای خطرناک تا حد زیادی حفظ می شود.

چرا باید از لوازم یدکی اصل استفاده کنیم؟ | بخش 1

هر لوازم یدکی خودرو را نمی‌توان بر روی خودرو نصب کرد؛ چرا که در صورت عدم سازگاری می‌تواند در عملکرد خودرو اختلال ایجاد کند و حتی باعث وارد شدن خسارت به دیگر قطعات شود.

دلایل خرابی جلوبندی خودرو

در این مقاله علت های خرابی جلوبندی خودرو را به طور کامل شرح می دهیم تا با دانستن این عوامل از لوازم جلوبندی خودرو خود به نحو احسن نگه داری کنید.

همه چیز درباره جلوبندی پراید | فایتون قطعه

ما در این مقاله قصد داریم روش های تشخیص سلامت سیستم جلوبندی خودرو و نحوه بررسی لوازم جلوبندی پرایدرا برایتان شرح دهیم.

معرفی لوازم جلوبندی بخش جعبه فرمان | قسمت 2

جعبه فرمان واسطه ی نیروی دست راننده و سیستم اهرم بندی خودرو است. به معنای دقیق تر، وقتی فرمان اتومبیل خود را در دست دارید، گشتاور و نیرویی که به آن وارد می آورید، از طریق جعبه فرمان به چرخ ها می رسد.

معرفی لوازم جلوبندی بخش جعبه فرمان | قسمت 1

لوازم جلوبندی بخش سیستم فرمان وظیفه اش انتقال چرخش دست راننده به چرخ‌ها است.

معرفی لوازم جلوبندی بخش سیبک فرمان

سیبک فرمان خودرو مانند سایر اتصالات مکانیکی باید روغن کاری مناسبی داشته باشد و به منظور جلوگیری از اتلاف روانکارهای داخل قطعه و همچنین ممانعت از ورود گرد و خاک و ذرات دیگر به داخل آن از گردگیر مناسب استفاده شود.

لوازم جلوبندی چیست؟ | از چه اجزائی تشکیل شده است؟ | فایتون قطعه

وقتی از لوازم خودرو صحبت میکنیم منظورمان این است که لوازم جلوبندی به قسمت زیرین جلوی خودرو گفته می‌شود که وظیفه آن هندلینگ (خوش‌دستی) یا تعلیق خودرو در دست‌انداز‌ها ، چاله‌ها و پیچ و خم های جاده را برعهده دارد.

هر آنچه در مورد سیبک فرمان باید بدانیم!فایتون قطعه

وظیفه سیبک فرمان، انتقال فرمان چرخش به چرخ ها است.سیبک ها معمولا در سیستم فرمان و سیستم تعلیق خودرو کاربرد دارند و وظیفه شان، امکان حرکت دورانی و چرخشی است.