کیت اگزوز  فنر استیل پژو405

کیت اگزوز پژو405 استیل (با فنر استیل)

تولید کننده: فایتون قطعه
زمان تحویل: 1 الی 2 روز
قیمت: ۶۵۰,۰۰۰ ریال
۵۵۲,۵۰۰ ریال

اگزوز فنر استیل  پژو 405  

یکی دیگر از لوازم مهم و ضروری خودرو که کیفیت در آن حائز اهمیت است اگزوز (Exhaust system) میباشد. اگزوز دود تولید شده از احتراق  را که در سیلندر ایجاد می‌شود به خارج از خودرو انتقال می‌دهد و  بطور کلی میتوان گفت وظیفه کاهش آلایندگی دود ، صدا و دما را دارد. کیفیت اگزوز استفاده شده در اتومبیل در میزان کاهش صدا و دود و دمای تولید شده تاثیر بسیاری دارد.

نحوه کار اگزوز:

اگزوز خودرو  یا بطور عامیانه دودکش  عملکردی مکانیکی ندارد .عملکرد آن به این صورت است که پس از احتراق سوخت در موتور، گازهایی با آلایندگی بالا  تولید میشود که این گازها از طریق عبور از یک کاتالیست و انبار اگزوز به سمت انتهای ماشین سوق داده و در آخر خارج میشوند.

تفاوت کیت اگزوز فنر استیل و فنر معمولی

در قسمت اتصال مجموعه اگزوز به منیفولد اگزوز به کمک یک واشر به موتور متصل   میشه و توسط دو تا پیچ و مهره و دوتا فنر در جای خود قرار میگیرد به مجموع واشر پیچ و مهره و فنر  کیت اگزوز  میگویند .در کیت های روتین فنر ها جنسی از آهنه  دارند و  نسبتا بی کیفیت هستند ولی در مدل فنر استیل  بدلیل خاصیت فنری بیشتر باعث  طولانی شدن عمر واشر میشود.

علائم خرابی اگزوز 

-شنیده شدن صدای ناهنجار و نسبتا بلند از خودرو

-کاهش میزان قدرت خودرو

-افزایش مصرف سوخت خودرو

-افزایش غلظت گازهای آلاینده در خروجی اگزوز

زمان تعویض اگزوز

معمولا  عمر مفید اگزوز بستگی به شرایط استفاده  و شرایط جوی و آب و هوایی دارد عممدتا کارایی اگزوز بین ۴ تا ۵ سال بوده و حداکثر مسافتی که با آن می توان پیمود بین ۸۰ تا ۱۵۰ هزار کیلومتر می باشد. و کاتالیست اگزوز در طول عمر  نقش مهمی  دارد و به سبب گرفته شدن توری های آن، پس از مدتی استفاده، باید آن را تعویض نمود. اگر در شرایط جاده ای یا آب و هوایی خاصی  از خودروی خود استفاده می کنید، این عمر مفید کمتر شده و در برخی شرایط حتی به ۲ سال نیز خواهد رسید.

جهت مشاهده لوازم یدکی خودرو با کیفیت و مواد اولیه مرغوب و قیمت مناسب کلیک کنید

برند فایتون
گارانتی 1 سال
کشور تولید کننده ایران
وزن 250 گرم
نظر خودتان را بنویسد
  • تنها کاربرانی که ثبت نام کرده اند می توانند نظر بنویسند