تصویر واتر پمپ نیسان

واتر پمپ نیسان

تولید کننده: فایتون قطعه
زمان تحویل: 1 الی 2 روز
قیمت: ۴,۸۰۰,۰۰۰ ریال
۴,۴۶۴,۰۰۰ ریال

واتر پمپ از مهمترین قطعات موتور و پیشرانه خودرو به حساب می آید. همان طور که از نام این قطعه پیداست وظیفه اصلی آن به پمپاژ کردن آب مرتبط است و جزو اساسی ترین قطعه در سیستم خنک کننده موتور به شمار می آید. واتر پمپ از طریق به چرخش درآوردن آب درون سیلندر و سرسیلندر خودرو مانع از بالا رفتن دمای سیستم موتور می گردد. بدین صورت که با چرخش آب یا مایعات خنک کننده با قدرت و فشار بالا، موجب متعادل سازی دمای موتور می شود. چرخش مایعات خنک کننده بواسطه پره های تعبیه شده بر روی بدنه واتر پمپ صورت می گیرد. عمل پمپ کردن بصورت پیوسته و تا هنگامی که خودرو در حالت روشن قرار دارد ادامه می یابد. بدین ترتیب واتر پمپ با کارکرد مدام خود از آسیب رسیدن به موتور خودرو جلوگیری می کند و شرایط استاندارد دمایی را برای کارکرد ایده آل موتور مهیا می سازد.

به طور کلی واتر پمپ مایع خنک کننده را از موتور و سر سیلندر عبور می دهد و از آنجا مایع را به رادیاتور هدایت می کند. این قطعه نیروی حرکتی خود را از موتور خودرو که از طریق تسمه به واتر پمپ منتقل می شود، تامین می کند.

علائم خرابی واتر پمپ

عوامل مختلفی در خرابی و اختلال در عملکرد واتر پمپ تاثیر گذار هستند از جمله رسوب و زنگ زدگی که در کارکرد صحیح قطعه خلل ایجاد می کنند. علاوه بر موارد فوق نشتی و یا خرابی واتر پمپ، کاهش مایع خنک کننده در موتور را به دنبال دارد و به مرور زمان موجب آسیب رسیدن و خسارت جدی به سیستم موتور خودرو می گردد.

 نکته

توصیه می شود به هنگام تعویض قطعه از سالم بودن تسمه و وجود مایع خنک کننده در موتور اطمینان حاصل نمایید.

نظر خودتان را بنویسد
  • تنها کاربرانی که ثبت نام کرده اند می توانند نظر بنویسند