تصویر دیاق میل موجگیر پراید راست

دیاق میل موجگیر پراید راست

دیاق میل موجگیر بعنوان  پایه ی اتصال میل موجگیر به بدنه خودرو است.محصولات فایتون قطعهبا کمترین قیمت تولید شده از مواد مرغوب دارای کیفیت وکارایی مناسب یکسال گارانتی می باشند.

تولید کننده: فایتون قطعه
زمان تحویل: 1 الی 2 روز
قیمت: ۵۷,۵۰۰ تومان
۵۱,۷۵۰ تومان

دیاق میل موجگیر پراید

خودروها از قطعات پیچیده و مختلفی تشکیل شده اند که هر کدام از آن ها وظیفه مختص به خود را دارند. کارکرد صحیح هر یک از قطعات برای به حرکت در آوردن خودرو اهمیت به سزایی داشته و عدم عملکرد صحیح هر یک می تواند سبب بروز مشکلاتی برای خودرو شود.

هر قطعه مربوط به دسته بندی مخصوصی می باشد، میل موجگیر یا به اصطلاح میل تعادل جزء سیستم جلوبندی و تعلیق خودرو قرار دارد. بطور کلی قسمت جلوبندی وظیفه کنترل ضربه های ناگهانی در چاله ها و دست انداز ها را دارد تا کمترین لرزش و ضربه به اتاقک خودرو وارد شود، همچنین وظیفه بالانس نگه داشتن وزن جلوی خودرو و کنترل بخش فرمان در حین چرخش و ترمز گیری و چرخش صحیح چرخ ها را دارد.  

وظیفه دیاق میل موجگیر

میل موجگیر نوعی فنر موجگیر و ضربه گیر است و بین دو طبق پایین قرار دارد و  به پایداری و تعادل خودرو به هنگام حرکت های مارپیچی و یا پیچ های تند کمک می کند. جنس این قطعه از فولاد ساخته شده است و در دو سر خود دارای بوش هایی است که غالبا زیر کاپوت نصب می شود و اتصال چرخ های مقابل به یکدیگر را برقرار می سازد. گفتنی است که میل موجگیر در خودروهایی که دارای سیستم تعلیق مستقل هستند زیر بازوها متصل می گردد.

دیاق میل موجگیر بعنوان  پایه ی اتصال میل موجگیر به بدنه خودرو مورد استفاده قرار می گیرد.

سیستم تعلیق به تمام قطعاتی گفته می شود که مابین چرخ ها و بدنه نصب شده و امکان حرکت نرم و روان خودرو را در مسیرهای ناهموار میسر می سازند. به طور کل سیستم تعلیق شرایطی ایجاد می کند که بدنه خودرو به هنگام حرکت در مسیرهای پرتلاطم کمترین نوسان را داشته باشد و بدین گونه راحتی سرنشینان خودرو را فراهم می سازد.

خودرو به هنگام حرکت در پیچ های شدید موجب ایجاد گشتاور به بدنه و سایر قطعات مرتبط با سیستم تعلیق می شود که میل موجگیر در این حالت با ایجاد گشتاور در جهت مخالف مانع از سرنگونی خودرو می گردد و بدین ترتیب ایمنی خودرو را افزایش می دهد. وجود میل موجگیر کمک می کند تا تماس میان لاستیک و سطح جاده به خصوص در شرایط حساس حفظ شود.

علائم خرابی میل موجگیر

میل موجگیر تحت فشار و بار سنگینی قرار دارد و رانندگی در سطوح ناهموار با سرعت بالا از عمر میل موجگیر می کاهد و قطعه با سرعت بیشتری مستهلک می شود. خرابی بوش های میل موجگیر می تواند موجب به لرزش درآمدن غربیلک فرمان گردد. وجود بوش های تعادل در بی سر و صدا کار کردن سیستم تعلیق نقش بسزایی دارند. از دیگر علایم خرابی میل موجگیر می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  1. پارگی گردگیرهای دوسر میل موجگیر
  2. لقی و یا شدل شدن سیبک در اثر استفاده طولانی مدت از میل موجگیر
  3. صدای ناهنجار یا ضربه در فرمان 
  4. مستهلک شدن دیاق میل موجگیر باعث اختلال در عملکرد این قطعه خواهد شد.

چرا فایتون قطعه ؟

شرکت بازرگانی فایتون قطعه با هدف تهیه و توزیع قطعات یدکی خودروهای مجموعه سایپا و ایرانخودرو تاکنون سعی کرده است تا محصولاتی با کیفیت و مطابق با استاندارد ملی تولید نماید و با حذف واسطه ها محصولات خود را با قیمتی کمتر از قیمت بازار در اختیار مصرف کنندگان خود قرار دهد

 

برند فایتون
گارانتی 1 سال
کشور تولید کننده ایران
وزن 400 گرم
نظر خودتان را بنویسد
  • تنها کاربرانی که ثبت نام کرده اند می توانند نظر بنویسند