دسته موتور گرد پژو405 پلاستیکی

دسته موتور گرد پژو405 پلاستیکی

دسته موتور گرد مناسب خودروی پژو 405 از پلاستیکی با جنس مخصوص ساخته شده است. کارایی و عملکرد مناسب، طول عمر بیشتر، استحکام و قیمت مطلوب از ویژگی های بارز این محصول می باشد.

تولید کننده: فایتون قطعه
زمان تحویل: 1 الی 2 روز
قیمت: ۷۵۰,۰۰۰ ریال
۶۷۵,۰۰۰ ریال

دسته موتور گرد پلاستیکی پژو405

فرض کنید برروی یک لبه باریک در حال راه رفتن هستید، بدیهی است برای آنکه بتوانید تعادل خود را حفظ کنید می بایست از تکیه گاه استفاده نمایید. موتور خودرو همچون پازل از بخش های بسیار پیچیده و فراوانی به شکل منظم در کنار یکدیگر تشکیل شده است. هر کدام از اجزای موتور خودرو برای حفظ تعادل و قرارگرفتن روی یکدیگر نیازمند تکیه گاهی هستند. همچنین موتور خودرو به تکیه کاهی نیاز دارد تا بتواند وزن بر روی موتور را تحمل کند. 

به طور کلی دسته موتور خودرو همانند تکیه گاه عمل می کند و به حفظ تعادل موتور خودرو کمک میکند. در واقع این قطعه جزو اصلی ترین تکیه گاه موتور محسوب می شود. دسته موتور ها  در سته بندی های سیستم جلوبندی و سیستم موتوری خودرو قرار می گیرند.

همان طور که می دانید پیشرانه خودرو به طور کلی عملکردی بدون صدا ندارد و به طور ذاتی دارای لرزش هایی است.  عبور از ناهمواری های جاده ای، سرعت گیرها، پیچ های تند و .. می تواند در جا به جایی و تکان خوردن قطعات موتور داخل کاپوت و برخوردشان با یکدیگر تاثیرگذار باشد. از این رو وجود تکیه گاهی برای جذب و دفع ارتعاشات و تکان های به وجود آمده ضروری است تا از این طریق قطعات را ثابت نگه دارد.

 دسته موتور گرد بین بدنه و موتور نصب می شود ، گیربکس و موتور به کمک دسته موتور به شاسی و بدنه ی خودرو متصل می شوند. سایر قطعات خودرو نیز با تکیه بر دسته موتور در جای خود قرار می گیرند و به وظیفه خود عمل میکنند.

انواع دسته موتور

دسته موتورها دارای ۲ مدل رایج هستند:

  1. مکانیکی
  2. هیدرولیکی

دسته موتور هیدرولیکی از یک پایه فلزی و یک قطعه لاستیکی که حالت ارتجاعی دارد تشکیل شده است و از سیستم پیچیده ای برخوردار نیست. تنها تفاوت میان آنها، در جنس لاستیک به کار رفته در آن و همچنین وجود روغنی است که در بین فنرهای دسته هیدرولیکی استفاده شده است. منظور از هیدرولیکی بودن دسته موتور، وجود روغنی سیال است که در لایه های مختلف فنر قطعه وجود دارد.

علل خرابی دسته موتورها

  1. وارد آمدن فشار بیش از حد به دسته موتور
  2. کیفیت پایین و نامرغوب جنس دسته موتور
  3. تنظیم نبودن و عدم جای گیری صحیح قطعه در جای خود

علائم خرابی دسته موتور

اثرات ناشی از خراب شدن دسته موتور به صورت فیزیکی خود را نشان می دهد. ایجاد لرزش های غیرمعمولدر بدنه  خودرو از مهمترین نشانه های خرابی دسته موتور می باشد. در هنگام خرابی این قطعه بخش هایی که به موتور نزدیک تر هستند مانند دسته دنده و پدال های زیر پای راننده، تکان بیشتری می خورند و به طور غیر طبیعی به لرزش در می آیند، همچنین شاهد ضربه هایی هنگام نیم کلاچ خواهید بود.

نکته

به یاد داشته باشید که خرابی هر یک از آنها، می تواند بر روی عملکرد دیگر دسته موتورها تاثیرگذار باشد. از این رو در هنگام مواجه با چنین مشکلی فورا برای تعویض قطعه اقدام نمایید.

محصولات فایتون قطعه تولید شده از مواد اولیه مرغوب  دارای یکسال گارانتی، کیفیت و کارایی مورد نظر شما مصرف کننده گرامی را تامین می کند.

استفاده از محصلات با کیفیت حق شماست.

 

 

 

برند فایتون
گارانتی 1 سال
کشور تولید کننده ایران
وزن 210 گرم
تعداد در کارتن 50 عدد
نظر خودتان را بنویسد
  • تنها کاربرانی که ثبت نام کرده اند می توانند نظر بنویسند