دسته موتور پراید

دسته موتور پراید شماره 1

ساختار دسته موتور پراید شماره یک از مواد اولیه درجه یک و مطابق استاندارد تشکیل شده است و در برابر فشار زیاد، مقاومت لازم را دارد. این محصول دارای گارانتی تعویض می باشد.

تولید کننده: فایتون قطعه
زمان تحویل: 1 الی 2 روز
قیمت: ۱,۷۰۰,۰۰۰ ریال
۱,۵۳۰,۰۰۰ ریال

دسته موتور پراید شماره 1

فرض کنید برروی یک لبه باریک در حال راه رفتن هستید، بدیهی است برای آنکه بتوانید تعادل خود را حفظ کنید می بایست از تکیه گاه استفاده نمایید. موتور خودرو همچون پازل از بخش های بسیار پیچیده و فراوانی به شکل منظم در کنار یکدیگر تشکیل شده است. هر کدام از اجزای موتور خودرو برای حفظ تعادل و قرارگرفتن روی یکدیگر نیازمند تکیه گاهی هستند. همچنین موتور خودرو به تکیه کاهی نیاز دارد تا بتواند وزن بر روی موتور را تحمل کند. 

به طور کلی دسته موتور خودرو همانند تکیه گاه عمل می کند و به حفظ تعادل موتور خودرو کمک میکند. در واقع این قطعه جزو اصلی ترین تکیه گاه موتور محسوب می شود. دسته موتور ها  در سته بندی های سیستم جلوبندی و سیستم موتوری خودرو قرار می گیرند.

همان طور که می دانید پیشرانه خودرو به طور کلی عملکردی بدون صدا ندارد و به طور ذاتی دارای لرزش هایی است.  عبور از ناهمواری های جاده ای، سرعت گیرها، پیچ های تند و .. می تواند در جا به جایی و تکان خوردن قطعات موتور داخل کاپوت و برخوردشان با یکدیگر تاثیرگذار باشد. از این رو وجود تکیه گاهی برای جذب و دفع ارتعاشات و تکان های به وجود آمده ضروری است تا از این طریق قطعات را ثابت نگه دارد.

گیربکس و موتور به کمک دسته موتور به شاسی و بدنه ی خودرو متصل می شوند. سایر قطعات خودرو نیز با تکیه بر دسته موتور در جای خود قرار میگیرند و به وظیفه خود عمل میکنند.

انواع دسته موتور

دسته موتورها دارای ۲ مدل رایج هستند:

  1. مکانیکی
  2. هیدرولیکی

دسته موتور هیدرولیکی از یک پایه فلزی و یک قطعه لاستیکی که حالت ارتجاعی دارد تشکیل شده است و از سیستم پیچیده ای برخوردار نیست. تنها تفاوت میان آنها، در جنس لاستیک به کار رفته در آن و همچنین وجود روغنی است که در بین فنرهای دسته هیدرولیکی استفاده شده است. منظور از هیدرولیکی بودن دسته موتور، وجود روغنی سیال است که در لایه های مختلف فنر قطعه وجود دارد.

علل خرابی دسته موتورها

  1. وارد آمدن فشار بیش از حد به دسته موتور
  2. کیفیت پایین و نامرغوب جنس دسته موتور
  3. تنظیم نبودن و عدم جای گیری صحیح قطعه در جای خود

علائم خرابی دسته موتور

اثرات ناشی از خراب شدن دسته موتور به صورت فیزیکی خود را نشان می دهد. ایجاد لرزش های غیرمعمول خودرو از مهمترین نشانه های خرابی دسته موتور می باشد. در هنگام خرابی این قطعه بخش هایی که به موتور نزدیک تر هستند مانند دسته دنده و پدال های زیر پای راننده، تکان بیشتری می خورند و به طور غیر طبیعی به لرزش در می آیند.

نکته

به یاد داشته باشید که خرابی هر یک از آنها، می تواند بر روی عملکرد دیگر دسته موتورها تاثیرگذار باشد. از این رو در هنگام مواجه با چنین مشکلی فورا برای تعویض قطعه اقدام نمایید.

محصولات فایتون قطعه تولید شده از مواد اولیه مرغوب  دارای یکسال گارانتی، کیفیت و کارایی مورد نظر شما مصرف کننده گرامی را تامین می کند.

استفاده از محصلات با کیفیت حق شماست.

 

 

برند فایتون
گارانتی 1 سال
کشور تولید کننده ایران
وزن 850 گرم
تعداد در کارتن 32 عدد
تعداد در بسته 10
نظر خودتان را بنویسد
  • تنها کاربرانی که ثبت نام کرده اند می توانند نظر بنویسند